ΑΥΤΟΙ ΒΡΑΒΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΑΣΠ

17361623 1197565920355647 151090204473408760 n ΑΥΤΟΙ ΒΡΑΒΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΑΣΠ

Το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ανακοινώνει ότι στην Εκδήλωση Βραβέυσεων της Ομοσπονδίας η οποία θα πραγματοποιηθεί τη Πέμπτη 1η Ιουνίου 2017 και ώρα 7.00 μ.μ. στην Αίθουσα του Συνεργατικού Ταμιευτηρίου Πάφου θα βραβευθούν τα πιο κάτω σωματεία και ποδοσφαιρστές που διακρίθηκαν κατά τη διάρκεια της ποδοσφαιρικής περιόδου 2016/2017 η οποία ήταν αφιερωμένη στον α. Αντρέα Βραχνό.

Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας

Πρωταθλήτρια Ομάδα :     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ

Δευτεραθλήτρια Ομάδα :   Α.Σ. ΜΑΝΔΡΙΩΝ

Τριταθλήτρια Ομάδα :       ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ

1ος σκόρερ :  ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  24 γκολ, Α.Ε.ΚΟΥΚΛΙΩΝ F. C.

2ος σκόρερ :  CRISTIAΝ MANEA 21 γκολ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ

2ος σκόρερ :  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΗΣ  21 γκολ, ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓΙΟΥ ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

Καλύτερη Επίθεση :  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ   68 γκολ

Πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας

Πρωταθλήτρια Ομάδα :     ST. GEORGES F. C.

Δευτεραθλήτρια Ομάδα :   ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

Τριταθλήτρια Ομάδα :       ΠΑΣ ΚΑΤΩ ΠΥΡΓΟΣ ΤΥΛΛΗΡΙΑΣ

1ος σκόρερ :  ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΟΥΧΛΑΣ  24 γκολ, ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ

2ος σκόρερ :  ΝΕΟΚΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 21 γκολ, ΠΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΓΥΑΛΙΑΣ

3ος σκόρερ :  GERRARD RIMICANS 17 γκολ, ST. GEORGES F. C.

Καλύτερη Επίθεση :  ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ   67 γκολ

Κύπελλο

Κυπελλούχος :  ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ

Φιναλίστ :  ΑΝΑΓΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ

1ος σκόρερ :  CRISTIAΝ MANEA 8 γκολ, ΑΝΑΓΓΕΝΝΗΣΗ/ΕΛΠΙΔΑ

Ομάδα Ήθους :     Κ. Ν. ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ ΤΣΑΔΑΣ

Ποδοσφαιριστές Ήθους ( ένας από κάθε ομάδα)

1.   Αναγέννηση/Ελπίδα :  ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΛΟΖΩΗΣ

2.   Α.Σ. Μανδριών :  ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙΤΣΟΣ

3.   Ποσειδώνας Γιόλου : ΣΑΒΒΑΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ

4.   Α.Ε. Κουκλιών F. C. :  ΜΑΡΙΟΣ ΤΖΩΡΑΚΗΣ

5.   Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας : ΛΑΖΑΡΟΣ ΖΑΓΓΕΛΙΔΗΣ

6.   Ακρίτας Χλώρακας Β΄ 2015 : ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΩΝΙΔΟΥ

7.   Κ.Ν. Αρμου :  ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8.   Προμηθέας Μουττάλλου : ΑΡΤΕΜΗΣ ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ

9.   Α.Ε. Αμπελίτης : ΤΑΣΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ

10. Μιλτιάδης Τάλας : ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ

11. Α.Σ. Κισσός Κισσόνεργας : ΣΑΒΒΑΣ ΠΠΟΛΟΣ

12. Α.Σ. Ευαγόρας Παλληκαρίδης Πάφου : ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ ΜΕΤΑΞΑΣ

13. St Georges F.C. : GLEN MACREADY

14. Αφροδίτη Γεροσκήπου : ΜΑΡΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

15. ΠΑΣ Κάτω Πύργου Τυλληρίας : ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΝΤΑΚΚΗΣ

16. ΠΑΣ Φοίνικας Γυαλιάς : ΡΑΦΑΗΛ ΣΤΕΛΙΚΟΣ

17. Α.Ε. Παναγιάς : ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΠΑΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ

18. Α.Ε.Ν. Τίμης : ΓΑΒΡΙΗΛ ΛΟΥΚΑ

19. Δικέφαλος Θελέτρας : ΑΝΤΡΕΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ

20. ΠΑΣ Αστέρας Πάφου : ΙΣΗΔΩΡΟΣ ΒΟΥΤΣΗΣ

21. Κ.Ν. Ευαγόρας Παλληκαρίδης Τσάδας : ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΥΡΙΜΟΣ