Με έξι αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα Σάββατο η δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Διπλασίασαν τις νίκες τους ΠΑΕΕΚ και Ακρίτας Χλώρακας, δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.

Με πρωταγωνιστή τον Ενρίκε που πέτυχε και τα δύο τέρματα (83′, 90′) η ΠΑΕΕΚ κέρδισε 2-0 τον Ολυμπιακό.

Με πέναλτι του Γκαπριέλ στο 80ο λεπτό ο Ακρίτας νίκησε στη Χλώρακα με 1-0 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Ήττα του Άρη από τη νεοφώτιστη ΜΕΑΠ με 1-0, στην πρώτη του εκτός έδρας φετινή αποστολή. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 38ο λεπτό ο Παναγιώτης Παναγιώτου.

Στη Σωτήρα προηγήθηκε ο Οθέλλος όμως ο τοπικός Ονήσιλλος με γκολ του Πέτρου Καμινιώτη που σημειώθηκε στο φινάλε έφτασε στη μεγάλη ανατροπή (2-1).

Το ΘΟΪ Λακατάμιας πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο (3-0) το εκτός έδρας εμπόδιο του Διγενή Ορόκλινης που προερχόταν από το 1-1 στο Δασάκι.