Επίδειξη δύναμης από Πέγεια 2014 απέναντι στον Α.Σ. Μανδριών.

Η ομάδα του Τάσου Μακρή κέρδισε με το εντυπωσιακό 4-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής, δείχνοντας για άλλη μια αναμέτρηση, πόσο καλή ομάδα είναι.

Στο αγωνιστικό μέρος ήταν η ομάδα των Μανδριών που ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που είχε.

Απ’ εκεί και πέρα, ανέλαβαν δράση οι επιθετικοί της Πέγειας… με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 3-0. Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Αντώνης Αλεξάνδρου (γνωστός ως Βάκου-γκολ), μετά ακολούθησε το τέρμα από τον Σωτήρογλου και στη συνέχεια το τέρμα από τον Τέβες.

Στην επανάληψη, το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο, με την ομάδα του Τάσου Μακρή να σκοράρει άλλο ένα τέρμα, και πάλι με τον Βακου – γκολ, και να διαμορφώνει το τελικό 4-0.