Λάκης Αθανασίου: “Τεράστια νίκη… Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου”

23915696 1937590686562163 3340587378409741782 n Λάκης Αθανασίου: Τεράστια νίκη... Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου

23600875 1497256667062539 1647480653 o 1024x900 Λάκης Αθανασίου: Τεράστια νίκη... Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μουΜετά από ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου, η Άρμου επικράτησε της Αναγέννησης Ελπίδας Μουττάλου με 3-2 και πήρε μια τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη.

Ο Λάκης Αθανασίου κοούτσαρε για άλλη μια φορά με μαεστρία την ομάδα και απέδειξε πόσο μεγάλος προπονητής είναι και πόσο σπουδαία ομάδα έφτιαξε.

Η Άρμου προηγήθηκε με 1-0 με τέρμα του Διονύση Κεσίδη, για να ισοφαρίσει η Αναγέννηση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε 1-1.

Στην επανάληψη είχαμε ένα δραματικό 45ολεπτο με τις δύο ομάδες να διεκδικούν επί ίσοις όροις το τρίποντο. Η ομάδα του Λάκη Αθανασίου πήρε εκ νέου προβάδισμα με 2-1 με σκόρερ τον Αντρούλλη Αντρέου, με την Αναγέννηση να ισοφαρίζει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα έληγε ισόπαλος 2-2, ο Θανάσης Αθανασίου είχε αντίθετη άποψη. Στην αμέσως επόμενη φάση η Άρμου κέρδισε φάουλ, με τον Αθανασίου να αναλαμβάνει την εκτέλεση… και με σουτ κεραυνό να καρφώνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας της Αναγέννησης και να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

«Αξίζαμε τη νίκη. Παίξαμε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και δίκαια κερδίσαμε τον αγώνα. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου που για άλλη μια αγωνιστική προσπάθησαν πάρα πολύ για τη νίκη…» ανέφερε στην ιστοσελίδα μας ο προπονητής των νικητών Λάκης Αθανασίου.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι αυτό είναι το τέταρτο παιχνίδι που η ομάδα της Άρμου καταφέρνει να γυρίσει το σκορ, κάτι που φανερώνει τις δυνατότητες της ομάδας αλλά και την εξαιρετική δουλειά που έκανε η τεχνική ηγεσία το καλοκαίρι.