Το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018, θα αρχίσει στις 14 Ιουνίου με τη συνάντηση Ρωσίας-Σαουδικής Αραβίας στο Λουζνίκι της Μόσχας. Θα ολοκληρωθεί στις 15 Ιουλίου, στο ίδιο στάδιο με τον τελικό της διοργάνωσης.

Mundial 2018: Πρόγραμμα διοργάνωσης

Πέμπτη 14 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Μόσχα /
Luzhniki Stadium
18:00 Ρωσία Ρωσία Σαουδική Αραβία Σ. Αραβία 1ος

Παρασκευή 15 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Εκατερίνμπουργκ /
Ekaterinburg Arena
15:00 Αίγυπτος Αίγυπτος Ουρουγουάη Ουρουγουάη 1ος
Αγία Πετρούπολη/
St. Petersburg Stadium
18:00 Μαρόκο Μαρόκο Ιραν Ιράν 2ος
Σότσι/
Fisht Stadium
21:00 Πορτογαλία Πορτογαλία U21 esp Ισπανία 2ος

Σάββατο 16 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Καζάν/
Kazan Arena
13:00 Γαλλία fra Αυστραλία Αυστραλία 3ος
Μόσχα/
Spartak Stadium
16:00 Αργεντινή Αργεντινή isl Ισλανδία 4ος
Σάρανσκ/
Mordovia Arena
19:00 Περού Περού Δανία U21 Δανία 3ος
Καλίνινγκραντ/
Kaliningrad Stadium
22:00 Κροατία Κροατία Νιγηρία Νιγηρία 4ος

Κυριακή 17 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Σαμάρα/
Samara Arena
15:00 Κόστα Ρίκα Κόστα Ρίκα Σερβία U21 Σερβία 5ος
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
18:00 Γερμανία ger Μεξικό Μεξικό 6ος
Ροστόφ/
Rostov Arena
21:00 Βραζιλία Βραζιλία sui Ελβετία 5ος

Δευτέρα 18 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
15:00 Σουηδία swe Νότια Κορέα Ν. Κορέα 6ος
Σότσι/
Fisht Stadium
18:00 Βέλγιο Βέλγιο-basket Παναμάς Παναμάς 7ος
Βόλγκοραντ/
Volgograd Arena
21:00 Τυνησία Τυνησία eng Αγγλία 7ος

Τρίτη 19 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Σάρανσκ/
Mordovia Arena
15:00 Κολομβία Κολομβία Ιαπωνία Ιαπωνία 8ος
Μόσχα/
Spartak Stadium
18:00 Πολωνία pol Σενεγάλη Σενεγάλη 8ος
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
21:00 Ρωσία Ρωσία Αίγυπτος Αίγυπτος 1ος

Τετάρτη 20 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
15:00 Πορτογαλία Πορτογαλία U21 Μαρόκο Μαρόκο 2ος
Ροστόφ/
Rostov Arena
18:00 Ουρουγουάη Ουρουγουάη Σαουδική Αραβία Σ. Αραβία 1ος
Καζάν/
Kazan Arena
21:00 Ιράν Ιραν esp Ισπανία 2ος

Πέμπτη 21 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Σαμάρα/
Samara Arena
15:00 Δανία Δανία U21 Αυστραλία Αυστραλία 3ος
Εκατερίνμπουργκ/
Ekaterinburg Arena
18:00 Γαλλία fra Περού Περού 3ος
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
21:00 Αργεντινή Αργεντινή Κροατία Κροατία 4ος

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
15:00 Βραζιλία Βραζιλία Κόστα Ρίκα Κόστα Ρίκα 5ος
Βόλγκοραντ/
Volgograd Arena
18:00 Νιγηρία Νιγηρία isl Ισλανδία 4ος
Καλίνινγκραντ/
Kaliningrad Stadium
21:00 Σερβία Σερβία U21 sui Ελβετία 5ος

Σάββατο 23 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Μόσχα/
Spartak Stadium
15:00 Βέλγιο Βέλγιο-basket Τυνησία Τυνησία 7ος
Ροστόφ/
Rostov Arena
18:00 Ν. Κορέα Νότια Κορέα Μεξικό Μεξικό 6ος
Σότσι/
Fisht Stadium
21:00 Γερμανία ger swe Σουηδία 6ος

Κυριακή 24 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
15:00 Αγγλία eng Παναμάς Παναμάς 7ος
Εκατερίνμπουργκ/
Ekaterinburg Arena
18:00 Ιαπωνία Ιαπωνία Σενεγάλη Σενεγάλη 8ος
Καζάν/
Kazan Arena
21:00 Πολωνία pol Κολομβία Κολομβία 8ος

Δευτέρα 25 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Σαμάρα/
Samara Arena
17:00 Ουρουγουάη Ουρουγουάη Ρωσία Ρωσία 1ος
Βόλγκοραντ/
Volgograd Arena
17:00 Σ. Αραβία Σαουδική Αραβία Αίγυπτος Αίγυπτος 1ος
Καλίνινγκραντ/
Kaliningrad Stadium
21:00 Ιράν Ιραν Πορτογαλία U21 Πορτογαλία 2ος
Σάρανσκ/
Mordovia Arena
21:00 Ισπανία esp Μαρόκο Μαρόκο 2ος

Τρίτη 26 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
17:00 Δανία Δανία U21 fra Γαλλία 3ος
Σότσι/
Fisht Stadium
17:00 Αυστραλία Αυστραλία Περού Περού 3ος
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
21:00 Νιγηρία Νιγηρία Αργεντινή Αργεντινή 4ος
Ροστόφ/
Rostov Arena
21:00 Ισλανδία isl Κροατία Κροατία 4ος

Τετάρτη 27 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Εκατερίνμπουργκ/
Ekaterinburg Arena
17:00 Ν. Κορέα Νότια Κορέα ger Γερμανία 6ος
Καζάν/
Kazan Arena
17:00 Μεξικό Μεξικό swe Σουηδία 6ος
Μόσχα/
Spartak Stadium
21:00 Σερβία Σερβία U21 Βραζιλία Βραζιλία 5ος
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
21:00 Ελβετία sui Κόστα Ρίκα Κόστα Ρίκα 5ος

Πέμπτη 28 Ιουνίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Όμιλος
Βόλγκοραντ/
Volgograd Arena
17:00 Ιαπωνία Ιαπωνία pol Πολωνία 8ος
Σαμάρα/
Samara Arena
17:00 Σενεγάλη Σενεγάλη Κολομβία Κολομβία 8ος
Καλίνινγκραντ/
Kaliningrad Stadium
21:00 Αγγλία eng Βέλγιο-basket Βέλγιο 7ος
Σάρανσκ/
Mordovia Arena
21:00 Παναμάς Παναμάς Τυνησία Τυνησία 7ος

Φάση των 16

Σάββατο 30 Ιουνίου

<

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Καζάν/
Kazan Arena
17:00 Γ1 Δ2 1
Σότσι/
Fisht Stadium
21:00 Α1 Β2 2

Κυριακή 1 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
17:00 Β1 Α2 3
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
21:00  Δ1 Γ2 4

Δευτέρα 2 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Σαμάρα/
Samara Arena
17:00 Ε1 ΣΤ2 5
Ροστόφ/
Rostov Arena
21:00 Ζ1 Η2 6

Τρίτη 3 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
17:00 ΣΤ1 Ε2 7
Μόσχα/
Spartak Stadium
21:00 Η1 Ζ2 8

Προημιτελικά

Παρασκευή 6 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Νίζνι Νόβγκοροντ/
Nizhny Novgorod Stadium
17:00 Νικητής ζευγαριού 1 Νικητής ζευγαριού 2 9
Καζάν/
Kazan Arena
21:00 Νικητής ζευγαριού 5 Νικητής ζευγαριού 6 10

Σάββατο 7 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Σαμάρα/
Samara Arena
17:00 Νικητής ζευγαριού 3 Νικητής ζευγαριού 4 11
Σότσι/
Fisht Stadium
21:00 Νικητής ζευγαριού 7 Νικητής ζευγαριού 8 12

Ημιτελικά

Τρίτη 10 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
21:00 Νικητής ζευγαριού 9 Νικητής ζευγαριού 10 13

Τετάρτη 11 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
21:00 Νικητής ζευγαριού 11 Νικητής ζευγαριού 12 14

Μικρός Τελικός

Σάββατο 14 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Αγία Πετρούπολη/
Saint Petersburg Stadium
17:00 Χαμένος ζευγαριού 13 Χαμένος ζευγαριού 14 15

Μεγάλος Τελικός

Κυριακή 15 Ιουλίου

Πόλη/Γήπεδο Ώρα Ομάδα 1 Σκορ Ομάδα 2 Ζευγάρι
Μόσχα/
Luzhniki Stadium
18:00 Νικητής ζευγαριού 13 Νικητής ζευγαριού 14 16

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here