Ο Προμηθέας ήταν ο μεγάλος νικητής στο απογευματινό ντέρμπι με αντίπαλο τον ΠΑΣ Πέγειας. Η ομάδα της Πέγειας ήταν αυτή που προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Παύλου Νεοφύτου και Γιώργου Καρατζά.

Ο ΠΑΣ Πέγειας ήταν πολύ καλύτερος του Προμηθέα και κατάφερε να πάρει σοβαρό προβάδισμα.

Στην επανάληψη, ήταν η ομάδα του Προμηθέα που ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο. Μείωσε αρχικά με τον Μεναλθίου Ηρόδοτο, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Γιώργο Αργυρού με κτύπημα φάουλ από 30 μέτρα.

Γύρω στο 80ο λεπτό, ο Προμηθέας πέτυχε την ανατροπή με κεφαλιά του Δημήτρη Λουκαϊδη. Αμέσως μετά προκλήθηκαν τα επεισόδια. Μετά από δεκάλεπτη καθυστέρηση, ο αγώνας συνεχίστηκε με τον Δημήτρη Λουκαϊδη να πετυχαίνει το 4-2 στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Μια νίκη που ανεβάζει τον Προμηθέα στη 2η θέση και στους 31 βαθμούς, όσους έχει και η Πέγεια fc. Στην κορυφή η Αναγέννηση με 32 βαθμούς.

Η Αναγέννηση πέρασε νικηφόρα από τη Γιόλου κερδίζοντας τον Ποσειδώνα με 2-0.

Στον άλλο αγώνα, Μιλτιάδης Τάλας και Χρυσομηλιά εξήλθαν ισόπαλες 1-1.