Με τέρματα των Γαβριηλίδη και Τέβεζ , η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας νίκησε με 2-1 τη Γεροσκήπου fc, σε αγώνα που εντασσόταν στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 1-0 μέχρι το 85ο λεπτό, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πετύχει μια πανάξια νίκη, απέναντι σε ένα από τα φαβορί για τον τίτλο.

Η Χρυσομηλιά ισοφάρισε αρχικά στο 86ο λεπτό με τον Κοσμά Γαβριηλίδη και ανέτρεψε το σκορ με τον Τέβεζ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.Το τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε ο Κυριάκος Μιχαηλίδης.

Ο αρχηγός του ποδοσφαιρικού τμήματος των νικητών Πάμπος Τσιακκαριάς ανέφερε στην ιστοσελίδα μας ότι, «πετύχαμε μια σπουδαία νίκη, επί ενός δύσκολου αντιπάλου» τονίζοντας ότι «είμαστε ευχαριστημένοι με την υποδοχή που είχαμε στο δημοτικό Γεροσκήπου και θα ανταποδώσουμε στον επόμενο μεταξύ μας αγώνα».

Τέλος, ο κ. Τσιακκαριάς αναφέρθηκε και στη διαιτησία του αγώνα λέγοντας ότι, «έχουμε πλήρη εμπιστοσύνη στη διαιτησία σε αυτό το δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα».